Quasi 300 infants i joves han participat al Cros Escolar

Dimarts, 19 d'abril de 2016 a les 16:29

Per segon any consecutiu, Els Arenys ha guanyat el premi a la major participació per ser l'escola que ha inscrit més nens i nenes al cros.


291 infants i joves han participat el Cros Escolar de Castellbisbal que s'ha celebrat aquest diumenge. Aquesta xifra representa un increment del 7,3% respecte l'any passat quan 271 corredors van participar en aquest certamen esportiu.

Un dels objectius de la regidoria d'Esports és, precisament, aconseguir incrementar el nombre de participants que, al 2014, va caure fins als 192. Per aconseguir-ho, enguany s'ha atorgat un premi addicional al primer classificat local, amb l'objectiu de reconèixer l'esforç dels nois i noies del poble, independentment si han quedat, o no, en els tres primers llocs

Premi a la participació
L'escola Els Arenys ha guanyat el premi a la major participació, ja que ha estat el centre educatiu de Castellbisbal que ha aportat més nens i nenes al cros. En total, 80 alumnes d'Els Arenys van completar la cursa: només 8 alumnes més que l'escola Mare de Déu de Montserrat que ha estat la segona en quantitat d'inscrits.

El premi a la participació és un val de 200 euros per invertir en material esportiu per a l'escola.

Per veure el gràfic amb més detall, feu clic aquí.

La Cursa va estar organitzada pel Club Mindundis Team, en col·laboració amb el Consell Esportiu de Terrassa i el departament d'Esports de l'Ajuntament i tots els infants, en finalitzar la cursa, van rebre una beguda energètica i una braga per abrigar-se a l'hivern.

Relació de guanyadors en les diferents categories

Prebenjamí masculí

  • Manel López Zapater, Escola Benviure
  • Màrius Roca Duque, Escola Benviure
  • Jorge Ramírez Berral, Escola Benviure
  • Primer classificat local: Manel López Zapater, Escola Benviure

Prebenjamí femení

  • Júlia Artigau Vilumara, Junior FC
  • Lola Prades Díez, Escola Joan Maragall
  • Anna González Tomàs, Escola Mare de Déu de Montserrat
  • Primera classificada local: Anna González Tomàs, Escola Mare de Déu de Montserrat

Benjamí masculí

  • Eliot De Mas Fabre, Escola Joan Maragall
  • Medoune Ndiaye Seydina, Escola Joan Maragall
  • Mario Figueroa Gordillo, Escola Benviure
  • Primer classificat local: Mario Figueroa Gordillo, Escola Benviure

Benjamí femení

  • Núria Bruix Fernández, Escola Joan Maragall
  • Maya Catllà Díaz. Escola Turó de Can Matas
  • Lucía Paredes Díez, Escola Joan Maragall
  • Primera classificada local: Laia Boza Estruch, Escola Els Arenys

Aleví masculí

  • Moussa Traore, Escola Els Arenys
  • Éric Martín Gallardo, Escola Els Arenys
  • Ignasi Vilumara Cobo, Junior FC
  • Primer classificat local: Moussa Traore, Escola Els Arenys

Aleví femení

  • Deisré Díaz Rodríguez, Escola Font de l'Orpina
  • Mireia Fernández Saura, Escola Mare de Déu de Montserrat
  • Coral Medina Pérez, Escola Benviure
  • Primera classificada local: Mireia Fernández Saura, Escola Mare de Déu de Montserrat

Infantil masculí

  • Imad Idrissi, Institut-Escola Les Vinyes
  • Gerard Artigau de Mula, Institut Castellbisbal
  • Martí Rivero Obradors, Institut Castellbisbal
  • Primer classificat local: Imad Idrissi, Institut-Escola Les Vinyes

Infantil femení

  • Cristina Ocaña Landines, Institut Castellbisbal
  • Xènia Pons Lladó, Institut Castellbisbal
  • Alicia Barrionuevo, Institut Castellbisbal
  • Primera classificada local: Cristina Ocaña Landines, Institut Castellbisbal
Darrera actualització: 13.05.2019 | 16:24